Używamy cookies i podobnych technologii w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że ciasteczka będą umieszczane w Twoim urządzeniu elektronicznym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Gmina Stegna - wersja archiwalna
 
Wyszukaj w serwisie
 
 
 
 

 
Strona główna

 

Gmina Stegna - wersja archiwalna

Menu podmiotowe







Archiwum Wiadomości - 2008 r.


Informację udostępniono: 09.12.2008 09:21
Ostatnia aktualizacja: 05.01.2009 07:30


Grudzień 2008

Niezwykłe popołudnie w Drewnicy 
            W ostatni piątek (12 grudnia) udekorowana zimowymi symbolami szkoła w Drewnicy gościła młodych ludzi ze wszystkich placówek oświatowych Gminy Stegna. Przez niemal trzy godziny sala rozbrzmiewała śpiewem i muzyką, zebranych zabawiali też młodzi aktorzy.
            Okazją do spotkania było podsumowanie realizowanego przez szkoły programu Wyrównywania szans edukacyjnych. W ramach programu gmina pozyskała znaczne środki, dzięki którym można było przeprowadzić najróżniejsze dodatkowe zajęcia dla uczniów ze wszystkich szkół. Pod tytułem „Czy przedszkolak, czy też uczeń w przyszłość bez porażek ruszę” podjęto wiele działań – od edukacyjno-wspomagających w zakresie języka angielskiego z elementami muzyczno-rytmicznymi dla przedszkolaków, poprzez plastyczno-przyrodnicze i matematyczne w klasach I – III, po przedmiotowe koła zainteresowań, spotkania muzyczno-taneczne, inscenizacje teatralne, naukę pływania, spotkania integracyjne dla wszystkich grup wiekowych.

            Piątkowe popołudnie dało możliwość pochwalenia się przed rówieśnikami i zaproszonymi gośćmi osiągniętymi efektami. Prezentacje nie miały charakteru konkursu, odpadł więc element rywalizacji, można było też podziwiać urozmaicone formy. Najmłodsi uczestnicy – pięciolatki z przedszkola w Stegnie wzruszały wręcz swoja autentycznością, z przyjemnością słuchało się piosenek śpiewanych przez wykonawców z Jantaru, bawiły scenki uczniów ze Stegny, z podziwem przyjmowany był klasyczny repertuar w postaci „Poskromienia złośnicy” przywieziony przez gimnazjalistów z Tujska. Aplauz wzbudził żonglujący piłeczkami uczeń ze Stegny. O prawdziwym artyzmie można mówić po obejrzeniu i wysłuchaniu przedstawicieli Mikoszewa i gospodarzy z Drewnicy. Miarą jakości występów był fakt, że cała sala doskonale się bawiła. Wśród oklaskujących znalazła się grupa radnych, przedstawiciele Urzędu Gminy, a przede wszystkim – dumni ze swoich pociech rodzice.

Fotogaleria:

- Foto 1 - ZOBACZ

- Foto 2 - ZOBACZ

- Foto 3 - ZOBACZ

- Foto 4 - ZOBACZ

- Foto 5 - ZOBACZ
- Foto 6 - ZOBACZ
- Foto 7 - ZOBACZ

 

Spotkania z terapeutą uzależnień

w salce katechetycznej w Stegnie, ul. Morska

dla osób z problemem alkoholowym i członków ich rodzin

czynny w dniach:

- 08 grudnia 2008 r.

- 22 grudnia 2008 r.

w godzinach od 1500-1900

- rozmowy indywidualne w godz. od 1500-1700

- terapia grupowa w godz. 1700-1900

 

Listopad 2008 

Informacja

Pan Jarosław Milczanowski informuje iż w dniu 02 października tego roku odbyło się zebranie założycielskie, które miało na celu powołanie do życia Gminnego Zrzeszenia LZS w Stegnie. W zebraniu wzięło udział 19 osób, działaczy, sportowców z naszego regionu, w tym zaproszeni goście z Rady Wojewódzkiej Zrzeszenia LZS-u jak i z Rady Powiatowej LZS. Celem GZ LZS jest wszechstronne krzewienie kultury fizycznej, turystyki i rekreacji na terenie gminy ze szczególnym uwzględnieniem środowisk wiejskich. Mają również na celu organizację imprez sportowych, wyławianie talentów wśród dzieci i młodzieży wiejskiej. Z zebrania został sporządzony protokół, podjęto niezbędne uchwały, które posłużą do rejestracji GZ LZS w Krajowym Rejestrze Sądowym. Jedną z uchwał zebrania było podjęcie statutu zrzeszenia oraz powołanie Rady Gminnej GZ LZS oraz Komisji Rewizyjnej. W skład Rady wchodzą Przewodniczący Jarosław Milczanowski, I Zastępca Przewodniczącego Mariusz Majewski, II Zastępca Przewodniczącego Krzysztof Juśko, Sekretarz Anna Watkowska, Skarbnik Henryk Ząbek. Komisje Rewizyjna tworzą Przewodniczący Andrzej Marcinkowski, Zastępca Andrzej Traczuk, Sekretarz Jolanta Kwiatkowska. Rada będzie organizowała spotkania z działaczami i sportowcami we wszystkich  sołectwach w celu przedstawienia zasad wstępowania do Zrzeszenia. Pierwszym zadaniem dla Rady GZ LZS będzie zorganizowanie biegu przełajowego pt. „Szlakiem Bursztynowym”, w miesiącu czerwcu przyszłego roku. Bieg ten został już wpisany do kalendarza imprez Rady Wojewódzkiej LZS i Urzędu Marszałkowskiego w celu uzyskania dotacji na jego organizację.
Siedzibą  GZ LZS będzie budynek Informacji Turystycznej.

 

Finał konkursu
„CHODŹ POMALUJ MÓJ ŚWIAT NA ZDROWO I NA SPORTOWO”

W dniu 14 listopada  2008r. w Zespole Szkół w Stegnie  zakończyła się kolejna edycja konkursu plastycznego związanego z profilaktyką uzależnień wśród młodego pokolenia pt. „Chodź pomaluj mój świat na zdrowo i na sportowo”. Konkurs był realizowany w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Wszystkie placówki oświatowe z terenu gminy Stegna aktywnie włączyły się w przygotowanie prac plastycznych. Szkolne komisje wyłoniły łącznie 45 laureatów, którzy otrzymali nagrody książkowe i gry edukacyjne.
Organizatorem konkursu była Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych  w Stegnie.

Fotogaleria:

- Foto 1 - POKAŻ

- Foto 2 - POKAŻ

- Foto 3 - POKAŻ

- Foto 4 - POKAŻ

- Foto 5 - POKAŻ

 

ZAPROSZENIE

Szanowni Państwo,
uprzejmie informuję, że Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów realizuje projekt zatytułowany „Fundusze Europejskie – skorzystajmy z tej szansy...” dofinansowany z Ministerstwa Rozwoju Regionalnego.
Celem projektu jest podniesienie skuteczności wykorzystania dostępnych środków finansowych pochodzących z funduszy europejskich, służących wsparciu rozwoju obszarów wiejskich, poprzez:
- dostarczenie informacji uczestnikom spotkań informacyjnych o możliwych instrumentach wsparcia rozwoju obszarów wiejskich,
- wskazanie adresatom projektu przykładów realizowanych projektów, kierunków działań zmierzających do rozwoju ich regionu,
- zmotywowanie do podjęcia inicjatyw mających na celu realizację działań służących poprawie lokalnych warunków i jakości życia na wsi.
Projekt skierowany jest do:
- mieszkańców wsi, w szczególności lokalnych liderów, sołtysów i członków organizacji pozarządowych działających na wsi,
- przedstawicieli samorządów gmin wiejskich i miejsko-wiejskich,
- środowisk wiejskich zaangażowanych w rozwój obszarów wiejskich, w tym liderów grup odnowy wsi i Lokalnych Grup Działania (Leader).

Zapraszamy Państwa oraz prosimy o przekazanie informacji zainteresowanym osobom zamieszkującym tereny powiatów: Nowy Dwór Gdański, Malbork, Sztum i Kwidzyn aby mogły skorzystać z bezpłatnego spotkania (uczestnicy otrzymają publikację oraz materiały szkoleniowe). 
W załączeniu przesyłamy ankietę, która jest również dostępna do powielenia na naszej stronie www.kss.org.pl (zakładka Fundusze Europejskie). Zapraszamy na spotkanie w dniu:
26 listopada,  w godzinach od 10.00 do 13.30
Urząd Miejski w Nowym Dworze Gdańskim
ul. Wejhera 3
82-100 Nowy Dwór Gdański

Warunkiem uczestnictwa jest wypełniona i przesłana ankieta do dnia 20 listopada.

----- Ankieta - POBIERZ -----
Z wyrazami szacunku
Ireneusz Niewiarowski
PREZES KRAJOWEGO STOWARZYSZENIA SOŁTYSÓW

 

Październik 2008

Informacje

Wzór statutu sołectw przeznaczony do konsultacji społecznych - POBIERZ

 

Towarzystwo Pomocy Głuchoniewidomym zaprasza wszystkie osoby z dolegliwościami związanymi z jednoczesnym uszkodzeniem wzroku i słuchu do skorzystania z BEZPŁATNYCH usług naszych specjalistów w ramach projektu „Rozmawiam Dotykiem”. 
Zainteresowanym oferujemy wszechstronną pomoc w poprawie jakości życia i funkcjonowania w społeczeństwie m.in. poprzez:
      zajęcia z rehabilitacji,
      naukę metod komunikacji,
      naukę obsługi komputera,
      doradztwo w doborze pomocy optycznych i słuchowych,
      konsultacje w zakresie możliwości korzystania z różnorodnych programów pomocowych. 
Dokładne informacje na temat świadczonych usług dostępne są pod numerem telefonu: 022 635 69 70 bądź na naszej stronie internetowej www.tpg.org.pl 
Wszelkie pytania i zgłoszenia prosimy również kierować na adres mailowy: rehabilitacja@tpg.org.pl      
 
Działania współfinansowane ze środków FIO 
ZAPRASZAMY!!! 

 

Wrzesień 2008

Konsultacje Planów Odnowy Miejscowości
Plany Odnowy Miejscowości są podstawowym załącznikiem przy ubieganiu się o środki finansowe z działania „Odnowa i Rozwój Wsi” w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. POM po ewentualnych poprawkach powinien być przyjęty uchwałą zebrania wiejskiego sołectwa, następnie na sesji przez Radę Gminy Stegna.

- Plan Odnowy Miejscowości Junoszyno - POBIERZ
- Plan Odnowy Miejscowości Stegna - POBIERZ

- Plan Odnowy Miejscowości Mikoszewo - POBIERZ

- Plan Odnowy Miejscowości Drewnica - POBIERZ

  

Dożynki w Gminie Stegna

W dniu 13.09.2008 r. w miejscowości Mikoszewo odbyły się dożynki Gminy Stegna zorganizowane przez Radę Sołecką wsi Mikoszewo przy współpracy z Urzędem Gminy i Gminnym Ośrodkiem Kultury w Stegnie.
Starościną dożynek była Pani Krystyna Gołąb, a Starostą Ryszard Molenda.
Uroczystość rozpoczęła się mszą polową, celebrowaną przez proboszcza Parafii Mikoszewo.
Podczas uroczystości wyróżniający się rolnicy otrzymali od Włodarza Gminy podziękowania za ciężką pracę oraz wyróżnienie w postaci pamiątkowych statuetek.
Do wyróżnionych osób należały:
1. Tymczyszyn Adam – Mikoszewo,
2. Stępień Lech – Dworek,
3. Śledź Kazimierz – Rybina,
4. Irla Zbigniew – Niedźwiedzica,
5. Mazur Mariusz – Mikoszewo,
6. Chojnacki Eugeniusz – Stegna.
Wyróżnienie otrzymała również Pani Grażyna Cichy za prowadzenie wzorcowego gospodarstwa agroturystycznego.
W trakcie imprezy wybrano najładniejszy wieniec dożynkowy, który został wykonany przez mieszkańców wsi Dworek oraz najciekawsze stoisko oferujące różnorakie przetwory i artykuły spożywcze przygotowane przez mieszkańców wsi Żuławki.
W programie uroczystości między innymi wystąpiła kapela ludowa oraz dziecięcy zespół taneczny.
Zebrani mieszkańcy i goście byli częstowani tradycyjną grochówką, bigosem oraz grilowaną kiełbaską i frytkami.
Na zakończenie imprezy odbyła się zabawa ludowa.
W zorganizowaniu dożynek wsparcia swego udzielili:
1. Pan Bernardus Von Westeringh – właściciel firmy Flewo – Pol,
2. Bank Spółdzielczy w Stegnie,
3. Gminna Spółdzielna „SCh” w Stegnie,
4. Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska „Maluta” w Nowym Dworze Gd.
5. Pan Roman Gaik – Ośrodek „Neptun” Jantar,
6. Pan Ryszard Porada i Wojciech Tkacz – Restauracja Nowa, Kawiarnia pod Sterem.
7. Centralny Wodociąg Żuławski – Nowy Dwór Gd.
8. Stowarzyszenie Usług Przyplażowych w Stegnie.

Fotogaleria z dożynek:
- Foto 1 - POKAŻ (ogólny widok sceny dożynkowej)

- Foto 2 - POKAŻ (zwycięzkie stoisko - Sołectwo Żuławki)

- Foto 3 - POKAŻ (goście dożynek - W`ce Wójt Gminy)

- Foto 4 - POKAŻ (starostowie dożynek - Pani Krystyna Gołąb, Pan Ryszard Molenda)

- Foto 5 - POKAŻ (zabawa)

- Foto 6 - POKAŻ (zwycięzki wieniec - Sołectwo Dworek)

 

TERAPIA,  KTÓRA  PACJENTOWI  I  JEGO  RODZINIE  ZWRACA  ŻYCIE

Z początkiem września podjął działalność Oddział Dzienny Leczenia Uzależnień i Współuzależnienia  ”Szansa” w Elblągu.  Ośrodek pomaga nie tylko osobom uzależnionych od alkoholu, ale także od leków, hazardu, internetu i seksu.
Obowiązki kierownika ośrodka pełni Bogusław Mikulski, terapeuta współpracujący
z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Stegnie, który pomaga osobom uzależnionym i członkom ich rodzin w punkcie konsultacyjnym w Stegnie.

NZOZ Ośrodek Terapii Uzależnień „Szansa” działa przy ul.Żeromskiego 22 w Elblągu czynny jest od poniedziałku do piątku w godz. 900 do 1900 w soboty od 900 do 1400 w piątki  o godz.1000 spotyka się grupa AA.
Przy ośrodku działa Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie „Szansa”.
Telefon 601- 581- 775

 

„TRZEŹWY  UMYSŁ”  W  GMINIE  STEGNA
Gmina Stegna po raz kolejny przystąpiła do Ogólnopolskiej Kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”, która od lat cieszy się dużą popularnością.
W  tegorocznej edycji kampanii wzięło udział ok.1000 uczniów  z Zespołu Szkół w Tujsku, Zespołu Szkół w Stegnie, Szkoły Podstawowej w Jantarze, Gimnazjum w Mikoszewie oraz Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Drewnicy.
W czasie godzin wychowawczych nauczyciele przeprowadzili cykl zajęć o szkodliwości alkoholu i  nikotyny. Uczniowie otrzymali ulotki  w zależności od planowanych działań. Chętnie uczestniczyli w konkursach: „Szybciej, wyżej, mocniej” a także „Citius, altius, fortius”.
 W maju uczniowie pod kierunkiem wychowawców wzięli udział w akcji z udziałem funkcjonariuszy ruchu drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim. Dzieci wręczały kierowcom ulotki profilaktyczne przekazane przez organizatora, ale również materiały uzyskane z Policji na temat bezpieczeństwa jazdy i skutków jazdy samochodem po spożyciu alkoholu. Część wręczanych ulotek dzieci wykonały własnoręcznie przy pomocy nauczyciela plastyki. Przebieg tej akcji został zauważony i opisany w lokalnej gazecie „Dziennik Bałtycki”
Na przełomie maja i czerwca uczniowie przeprowadzili akcję oplakatowania pobliskich sklepów ze sprzedażą alkoholu plakatami przekazanymi przez organizatora, pozostawiali również własnoręcznie wykonane ulotki o szkodliwości spożycia alkoholu.
W czerwcu w szkołach przeprowadzono cykl imprez sportowych tj. rozgrywki w piłce siatkowej, unihokeja i tenisa stołowego.

Z okazji Dnia Dziecka został zorganizowany rodzinny festyn rekreacyjno-sportowy propagujący zdrowy styl życia. Ten dzień rozpoczął się przemarszem dzieci ulicami Stegny. W kolorowym korowodzie oprócz balonów i kwiatów pojawiły się transparenty z hasłami kampanii,,Zachowaj Trzeźwy Umysł’’.

Do tegorocznej akcji włączyła się również drużyna harcerska,,Sztorm’’. Uroczyste wręczenie nagród i dyplomów odbyło się na akademiach kończących rok szkolny.
Nauczyciele i uczniowie zgodnie potwierdzają ogromne znaczenie profilaktyczne podejmowanych w ramach kampanii akcji, zarówno wśród dzieci jak i dorosłych.
Koordynatorem działań kampanii była Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Stegnie.

Fotogaleria z kampanii:
- Foto 1 - POKAŻ

- Foto 2 - POKAŻ

- Foto 3 - POKAŻ

- Foto 4 - POKAŻ

- Foto 5 - POKAŻ

- Foto 6 - POKAŻ

- Foto 7 - POKAŻ

- Foto 8 - POKAŻ

- Foto 9 - POKAŻ

- Foto 10 - POKAŻ

- Foto 11 - POKAŻ

- Foto 12 - POKAŻ

- Foto 13 - POKAŻ

 

Sierpień 2008

Zbiórka zużytych baterii na terenie Gminy Stegna
Informujemy, że zużyte bateriei można zdawać w nastepujących miejscach na terenie Gminy Stegna:
- wszystkie sklepy Gminnej Spółdzielni (GS)
- punktu usług fotograficznych przy ul. Gdańskiej w Stegnie
- sklep "FILIP" przy ul. Kosciuszki w Stegnie
 
Aktualizacja danych organizacji pozarządowych
W celu weryfikacji danych i polepszenia obiegu informacji wszystkie organizacje pozarządowe działające na terenie gminy Stegna są proszone o wypełnienie załączonego formularza aktualizującego i wysłanie na adres projektygm.stegna@wp.pl. Dopuszcza się możliwość wypełnienia formularza w wersji papierowej i wysłania na adres Urzędu Gminy lub złożenia osobiście. Osoba do kontaktu: Adam Jędruszczak, tel. 0552478171 wew. 18.

- Formularz danych organizacji pozarządowych - POBIERZ

 

Gminny Ośrodek Kultury w Stegnie zaprasza na III Ogólnopolski Turniej Szachowy Pamięci Bohaterów Westerplatte.
- Turniej odbędzie się w Stegnie dnia 31 sierpnia 2008r (niedziela) o godz.1030 w Gminnym Ośrodku Kultury ul. Gdańska 60.
 
Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży ogłasza Regionalny Konkurs Grantowy w ramach Programu „Równać Szanse 2008” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.
O dotacje do 7 000 zł na projekty rozpoczynające się nie wcześniej niż 1 stycznia 2009 r. i trwające nie dłużej niż do 30 czerwca 2009 r. mogą ubiegać się organizacje pozarządowe (zarejestrowane w formie stowarzyszeń i fundacji), gminne domy kultury i biblioteki oraz grupy nieformalne z terenów wiejskich i małych miast do 20 000 mieszkańców. 
Celem nadsyłanych projektów powinno być wyrównywanie szans na dobry start w dorosłe życie młodzieży z terenów wiejskich i małych miast do 20 000 mieszkańców.
Termin składania wniosków upływa 1 października 2008 r.

Informacje o konkursie znajdują się na stronie: www.rownacszanse.pl

 

Informacja - Zgodnie z art.35 ust.1 ustawy o usługach turystycznych (t.j. z 2004r. Dz.U. Nr 223 poz. 2268 ze zm.) zaszeregowania obiektów hotelarskich do poszczególnych rodzajów dokonuje , kategorię nadaje oraz prowadzi ich ewidencję marszałek województwa właściwy ze względu na miejsce położenia obiektu hotelarskiego... - POBIERZ

 

Czerwiec 2008

"BRYZY" - Dukaty lokalne Gmin Nadzalewowych 

Na Mierzei Wiślanej a także w Elblągu i Braniewie, Nowym Dworze Gdańskiem, Fromborku i Tolkmicku będzie można kupić dukaty - "bryzy". To niezła gratka dla kolekcjonerów monet i turystów, którzy będą mogli bryzami płacić w niektórych punktach podczas sezonu.
Fot. archiwum
Dukaty, które wybiła Mennica Polska, wejdą do lokalnego obiegu 5 lipca. Będą dostępne w nominałach 4 bryzy i 7 bryz w Braniewie, Elblągu, Fromborku, Krynicy Morskiej, Nowym Dworze Gdańskim, Stegnie, Sztutowie, Tolkmicku, czyli gmin tworzących Związek Gmin Nadzalewowych.
- Dukaty są nie tylko atrakcyjną pamiątką dla turystów, ale także cenionym walorem numizmatycznym, coraz częściej kolekcjonowanym przez zbieraczy. W tym roku dukaty lokalne wyemituje ponad 20 miast. Ale bryzy to pierwsza i jedyna do tej pory emisja o tak szerokim zasięgi - powiedziała nam Magdalena Streich z Urzędu Miasta w Krynicy Morskiej.
Kwiaty na monetach
Przez trzy miesiące nadzalewowe dukaty będą w obiegu równocześnie w 13 miejscowościach na terenie Mierzei Wiślanej, Żuław i Wysoczyzny Elbląskiej. Awers obu dukatów ma jednolity wzór zawierający nazwy wszystkich miast i gmin nadzalewowych.
Rewers dukata "4 BRYZY" przedstawia kwiat kruszczyka sinego - jednego z polskich storczyków. Rewers "7 BRYZ" prezentuje mikołajka nadmorskiego występującego m.in. na Mierzei Wiślanej. Dukat "7 BRYZ" różni się od "4 BRYZ" okrągłym otworem wybitym w centralnym punkcie krążka.
Mennica Polska wybiła 50 tys. sztuk "4 BRYZ" oraz 20 tys. sztuk "7 BRYZ". Oprócz mosiężnych dukatów obiegowych ukażą się także - w nakładzie limitowanym - pamiątkowe dukaty kolekcjonerskie ze srebra.
Wymienisz w bibliotece
We wszystkich gminach nadzalewowych 5 lipca uruchomione będa punkty wymiany, w których dukaty będzie można dostać za złotówki wymieniając 4 złote na "4 BRYZY" a 7 złotych na "7 BRYZ". (wiadomo już, że w Krynicy Morskiej będzie to biblioteka, w Stegnie - Gminny Ośrodek Kultury, natomiast dukaty kolekcjonerskie będzie można nabyć w Muzeum Krynicy Morskiej w pensjonacie "Polonia").
Przez okres obowiązywania emisji - od 5 lipca do 30 września - w sklepach i punktach usługowych oznakowanych specjalnymi nalepkami dukaty te będą honorowane jako środek płatniczy dla turystów odwiedzających miejscowości nad Zalewem Wiślanym.
"BRYZY", podobnie jak dukaty lokalne emitowane w innych polskich miastach, nie są pieniądzem lokalnym. To żetony, które mają wartość bonu towarowego i przede wszystkim stanowią atrakcyjna pamiątkę kolekcjonerską.

 

Maj 2008  

Przetarg nieograniczony na wykonanie ogrodzenia cmentarza parafialnego w Żuławkach

- Ogłoszenie - POBIERZ

- SIWZ - POBIERZ

 

Jantarowa Przystań

Stowarzyszenie Rozwoju Miejscowości Jantar wzięło udział w konkursie Aktywna Wiosna Fundacji J&S Pro Bono Poloniae  w którym udało nam otrzymać grant w kwocie 9.000 zł. Całkowity koszt projektu opiewa na sumę 27.930zł. Konkurencja była olbrzymia, na konkurs wpłynęło 421 projektów a dofinansowano 23.

Dzięki tej dotacji wyremontujemy pomieszczenia znajdujące się w budynku OSP w Jantarze. Realizacja tego zamierzenia jest możliwa dzięki ścisłej współpracy między Stowarzyszeniem a miejscowymi Strażakami. Dotacja zostanie przeznaczona na zakup materiałów budowlanych natomiast wykonanie to wolontariat mieszkańców Jantaru. Bardzo się cieszymy z tego osiągnięcia gdyż jest to kolejny krok umożliwiający integrację naszej społeczności.Warunkiem otrzymania dotacji jest udział przedstawicieli grup nominowanych (2 osoby) w szkoleniu organizowanym przez Fundację J&S PRO BONO POLONIAE, w trakciektórego zostaną przekazane umowy darowizny. W dniach 8-11 maj wolontariusze naszego Stowarzyszenia Grzegorz Pegza i Agnieszka Kozłowska uczestniczyć będą w warsztatach Aktywna Wiosna w Warszawie. Szkolenie będzie miało na celu min.: poszerzenie wiedzy na temat animacji środowiska lokalnego, możliwości zdobywania funduszy i zarządzania finansami.
 
Jak projekt przebiega i co u nas słychać dowiedzieć się można wchodząc na stronę Stowarzyszenia i sołectwa Jantar www.jantar.turystyka.pl
Jolanta Kwiatkoska             

 

Marzec 2008

VIII edycja Turnieju "Z podwórka na stadion" o Puchar Tymbarku - ZAPRASZAMY
- informacje o turnieju i zgłoszeniach - POBIERZ

 

Zapraszamy do konkursu pt.:"Ścieżka dydaktyczna 2008"

- informacje o konkursie - POBIERZ

 

Styczeń 2008

"Z kuchni babuni do kuchni wnuczka i wnuczuni, czyli staropolskie przepisy kulinarne a zdrowe odżywianie"

Program dla Zespołu Szkół Podstawowych w Stegnie

 

W programie DANONE złożono ogólnie 300 wniosków, przyznano 32 dotacje w tym 4 dla woj. pomorskiego. Z przyznanych dotacji gmina Stegna otrzymała 2.

 

Program na Ferie 2008 przygotowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Stegnie - POBIERZ

 

"Zdrowe jedzenie - wzmaga myślenie"

Program dla Szkoły Podstawowej w Jantarze

 

Szkoła Podstawowa w Jantarze wzięła udział w "Programie Grantowym Danone" w którym to otrzymała dotację w wysokosci 5.000zł na warsztaty kulinarne, które będą realizowane od 02.01.2008r. do 17.06.2008r.











Wprowadził(a):
Krzysztof Dulas

Zatwierdził(a):
Krzysztof Dulas